صرفه جویی در مصرف آب و شیر آب مدرن

صرفه‌جویی آب

گیاهان شما برای رشد سریع به آب نیاز دارند. اما در خانه، راه‌هایی برای صرفه‌جویی در مصرف آب وجود دارد که بدون تلاش زیادی قابل انجام است.

در حمام

۱٫ یک حمام کامل می‌تواند راحتی و نشاط برای شما به همراه داشته باشد. با این حال، در هر بار حمام ۲۰۰ لیتر آب مصرف می‌شود. از طرف دیگر، دوش گرفتن فقط به میزان متوسط ۵۰ لیتر مصرف می‌کند. شما می‌توانید با استفاده از دوش‌های مدرن با کاهش جریان آب، آب بیشتری را صرفه‌جویی کنید.

۲٫ همچنین محدودکننده‌های موثری برای شیر آب وجود دارد که با مخلوط کردن هوا با جت آب، باعث ۵۰ درصد صرفه جویی در مصرف آب می‌شود.

۳٫ در هنگام مسواک زدن، شیر آب را بدون نیاز باز نگذارید. دندانپزشکان دوبار در روز و پس از صرف صبحانه و شام و هربار به مدت ۲ دقیقه را توصیه می‌کنند. باز گذاشتن شیر در هنگام مسواک زدن می‌تواند منجر به هدر رفتن ۱۰ تا ۲۰ لیتر آب آشامیدنی شود. با بستن شیر آب، تا هفت متر مکعب آب در سال می‌تواند ذخیره شود.

۴٫ هفت تا هشت لیتر آب برای هر بار استفاده از فلاش تانک استفاده می‌شود. سیستم های فلاش تانک مدرن دارای گزینه سریع است که در صورت لزوم میزان مصرف را به ۵ لیتر رسانده است. این کار در طول یک سال، می تواند حدود ۷۰۰۰ لیتر را ذخیره کند. مکانیزم‌های فلاش تانک‌ها اغلب دارای نقایص جزئی هستند که باعث می‌شود فلاش تانک‌ به ادامه شستشو ادامه دهد. تعمیر این سیستم اغلب هزینه کمتر از هزینه‌های اضافی ناشی از از دست دادن آب مداوم را به همراه است.

۵٫ در صورت امکان ماشین لباسشویی باید فقط هنگام پر بودن لباس استفاده شوند. به طور کلی یک مقدار نامنظم آب برای شستن بارهای کوچک استفاده می شود. ماشین لباسشویی مدرن دارای حالت‌های اقتصادی ویژه و برنامه های بارگیری کوچک هستند. هنگام خرید یک ماشین لباسشویی جدید، به مصرف آب و مصرف انرژی آن توجه داشته باشید.

صرفه جویی در مصرف آب و شیر آب مدرن

در آشپزخانه

۶٫ مشابه موارد مطرح شده در حمام، در آشپزخانه انجام شود:

زمانی که لازم نیست، شیر آب را ببندید. بیشتر آب به دلیل تنبلی ما هدر رفته است. برای صرفه جویی در آب، میوه‌ها و سبزیجات می‌توانند به راحتی در یک کاسه شستشو داده شوند و نه در زیر شیر آب باز.

۷٫ بر خلاف باور عمومی، ماشین‌های ظرفشویی عموما از آب کمتر از شستشو با دست استفاده می‌کنند. شستن غذاهای روی ظروف پیش از شستشو با ماشین به جز در شرایط استثنایی ضروری نیست و فقط مصرف کل آب را افزایش می‌دهد.

۸٫ با این حال، ماشین ظرفشویی را فقط زمانی که پر است، اجرا کنید. برای یک خانواده یک یا دو نفره، بهتر است یک ماشین ظرفشویی کوچکتر را خریداری کنید.

صرفه جویی در آب شستشوی میوه

در باغچه

۹٫ باغ و باغچه خود را به طور صحیح آبیاری کنید. ما همچنین توصیه می‌کنیم که یک کنتور آب جداگانه برای آبیاری باغ خود نصب کنید. این به این معنی است که هزینه های آب را می توان به طور جداگانه برای باغ خود مدیریت کنید.

آبیاری قطره ای باغچه و مدیریت بهینه مصرف آب

مصرف آب خود را بررسی کنید.

۱۰٫ شما باید مصرف آب خود را به طور منظم بررسی کنید. کنتور آب معمولا به راحتی قابل دسترسی است. اگر متوجه افزایش غیرعادی مصرف آب شوید، ممکن است در لوله های آب مشکلی ایجاد شود. اگر مشکوک به نشتی هستید، با  نصاب یا لوله‌کش خود تماس بگیرید.

 در صورت هرگونه مشکل لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید:

۰۲۱-۲۲۳۰۲۹۲۴

۰۹۱۲۲۲۱۴۰۷۴

و یا به شماره تلگرام و واتس آپ زیر پیغام بدهید، کارشناسان ما با شما در اسرع وقت تماس می گیرند.

اسمارت باش تلگرام و واتس آپ

۰۹۰۳۳۳۰۳۳۴۰پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *