دریپر قطره چکان

دریپر آبیاری قطره ای

هنگام انتخاب دریپر آبیاری قطره ای (گاهی اوقات امیتر نامیده می شود) گزینه های زیادی وجود دارد. برای انتخاب بهترین برای پروژه خود، شما باید چندین عامل را در نظر بگیرید. این عوامل شامل اما نه محدود به جبران کننده فشار (PC) در مقابل غیر جبران کننده فشار، آب کثیف و سخت، تغییرات ارتفاع و نیازهای مختلف آب بین گیاهان است. در این راهنمای ما هر یک از این عوامل و همچنین چندین ملاحظه دیگر را به تفصیل بررسی خواهیم کرد.

دریپر آبیاری قطره ایدریپر با قابلیت جبران کننده / نکننده فشار

دریپر با قابلیت جبران کننده فشار (تعدیل فشار) یک مقدار آب را به هر گیاه بدون در نظر گرفتن تغییرات فشار در سراسر سیستم آبیاری قطره ای تحویل می دهد. یک قطره چکان جبران کننده بدون فشار باعث تغییر جبران نمی شود و بنابراین تمام گیاهان شما یک مقدار یکسان آب دریافت نمی کنند. درپیرهای قابلیت تنظمی فشارچه چیزی باعث افزایش یا کاهش فشار در یک سیستم آبیاری قطره ای می شود؟ لوله کشی توسط لوله هایی که طولانی تر از ظرفیت اسمی آن لوله می باشد و یا بیشتر از ظرفیت اسمی آن ها آبدهی انجام می دهند –رجوع شود به نحوه انتخاب لوله آبیاری قطره ای و یا  تغییر ارتفاع. ما توصیه می کنیم در این موارد حتما از  قطره چکان – امیتر های قطره ای جبران کننده فشار استفاده شود.

اگر آب کثیف یا سخت داشته باشید

اگر آب خود را از یک چاه، حوضچه، منبع پرشده از باران و یا منبع دیگری که بقایای را جمع آوری می کنید، ما به شدت توصیه می کنیم یک دریپر با قابلیت تمیز شوندگی را انتخاب کنید. این توصیه همچنین برای هر کسی که دارای آب سخت است و رسوب ایجاد می کند، کاربردی است. دریپرهای تمیز شونده را می توان باز و تمیز کرد. اگر از یک دریپر استفاده کردید که تمیز نیست و گیر شد، شما باید کل دریپر را جایگزین کنید، زیرا هیچ راهی برای تمیز کردن آن وجود ندارد. دریپر تمیز شونده

دامنه ها و سراشیب ها و تغییرات ارتفاعی

دامنه ها و تغییرات ارتفاع می تواند فشار را در یک سیستم آبیاری قطره ای تغییر دهد که باعث می شود مقدار آبی که از هر قطره چکان در یک سیستم تخلیه می شود تغییر کند. اگر برای شما نگران کننده نیست، پس شما می توانید از هر قطره چکانی که دوست دارید استفاده کنید. با این حال، اگر آبیاری روی یک سطح شیب دار انجام می شود و بخواهید تمام گیاهان در سیستم مقدار یکسانی آب دریافت کنند، توصیه می کنیم که یک قطره چکان جبران کننده فشار استفاده شود.

دریپر برای سبد گلدان آویزی

هر قطره چکان می تواند برای این گلدان آویزی استفاده شود. با این حال، چند نکته باید مورد بررسی قرار گیرد. اول، مهم است که قطره چکان ( امیتر ) را بر روی مرکز گلدان قرار دهیم. برای این کار توصیه می کنیم به جای میکروتوبینگ از یک رایزر سفت و محکم استفاده کنید (میکروتوبینگ می تواند پیچ ​​خوردن و جابجایی را به طرف گلدان قرار دهد).

برای قرار دادن یک امیتر در یک رایزر سفت و سخت، نیاز به یک قطره چکان دارای یک سر رزوه است، بنابراین یک امیتر با یک سایز ۱۰- ۳۲ ( یعنی دارای اندازه ۱۰ و دراری ۳۲ رزوه در یک اینج – استاندارد امریکایی) مورد نیاز است. در مرحله دوم، گلدان آویزی بسیار سریع تخلیه می شود، بنابراین یک دیپر که قابلیت عبوردهی مقدار زیادی آب را دارد مورد نیاز است.

آبیاری گلدان آویزی

تعادل سیستم آبیاری قطره ای با استفاده از دریپرهای قابل تنظیم

یکی از بزرگترین چالش ها در راه اندازی یک سیستم آبیاری قطره ای، تامین نیازهای آبیاری انواع گیاهان است. این را می توان به یکی از دو روش زیر انجام داد: ایجاد مناطق آبیاری جداگانه برای گیاهان یکسان از نظر آبیاری، و یا استفاده از قطره چکان با دبی های مختلف بر اساس نیازهای آبیاری گیاهان در یک منطقه.

به عنوان مثال، بگذارید بگوییم شما دو گیاه در یک خط آبیاری دارید؛ یک گیاه نیاز به خاک مرطوب دارد و گیاه دیگری نیاز به رطوبت زیاد دارد. در این مورد ما می توانیم یک امیتر با دبی نیم گالن در ساعت را برای اولین گیاه و یک دریپر قابل تنظیم برای گیاه دوم توصیه کنیم. قطره چکان تنها مقدار کنترل شده ای از آب را از خود عبور می دهد، در این مورد نیم گالن در هر ساعت، اما دریپر قابل تنظیم، بسته به مدل انتخاب شده، می تواند تا ۲۰ گالن بر ساعت به گیاه آبدهی کند. این دریپرها به طور کامل قابل تنظیم و به سادگی باز و بسته می شوند.

دریپرهای قابل تنظیم در حداکثر جریان ۱۰ و ۲۰ گالن بر ساعت می باشند. یک کلمه احتیاط در اینجا این است که آنها آب زیادی را می خورند، بنابراین سعی کنید از آنها به اندازه کافی استفاده کنید، زیرا بسیاری افراد ممکن است سیستم شما متهم کنند.

نتیجه نهایی این است که با تطبیق قطره چکان با الزامات آبیاری گیاهان، شما قادر خواهید بود گیاهان با نیازهای مختلف آبیاری را در یک خط به اندازه آبیاری کنید.

اسپری قابل تنظیم adjustable mini bubbler
برگفته از مقاله : “Dripper Buying Guide

در صورت هرگونه مشکل لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید:

۰۲۱-۲۲۳۰۲۹۲۴

۰۹۱۲۲۲۱۴۰۷۴

و یا به شماره تلگرام و واتس آپ زیر پیغام بدهید، کارشناسان ما با شما در اسرع وقت تماس می گیرند.

اسمارت باش تلگرام و واتس آپ

۰۹۰۳۳۳۰۳۳۴۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *